Development z Zapomnianej Strony

..:: Paweł Hofman .NET Portal ::..

Co nim może być? Otóż – polskie znaki! Pokarało mnie potwornie, bo wszędzie próbuję stworzyć użytkownika o imieniu ‘Paweł’ (aż żal, że tak nazwałem systemowego).

Och, jak ciężko w dobie powszechnej cyfryzacji, o wsparcie chociażby dla kilku głupawych znaków tu i tam. Poległ mi na tym system online FedEx, gdzie lepiej z definicji nie używać żadnych nie ASCII-7 znaków, następnie konsola do GITa, nie umie poprawnie wyświetlić mojego imienia, ani znaleźć katalogu domowego,  a teraz rady sobie nie dają narzędzia do Android na Windows 7.

I tylko jedno lekarstwo przychodzi do głowy – symlink tych wszystkich głupawych odmian, do mojego folderu. W Windows 7 junction robi się tak:

C:\Users>mklink /D "PaweĹ‚" "Paweł"

Znowu możemy poczuć się prawie jak w domu!Unity3D ponownie zaskakuje, tym razem w związku z pokazaniem na GDC swojego nowego silnika do tworzenia gier w wersji v3.5.

Do 8-ego kwietnia 2012 wciąż jeszcze można za darmo pobierać moduły exportu gier i programów stworzonych w oparciu o ich silnik na platformy iOS oraz Android. Wreszcie można poeksperymentować i na tych platformach, zanim zdecydujemy się na zakup!

Jest to nie lada gratka, zważywszy na cenę ich produktów w wersji “Pro”.

Więcej o tym tutaj. Licencje tutaj.